Utorak, 23.04.2019

Braća Kovač u drugom poluvremenu slomila otpor Jedinstva

Prva liga FBiH, 21. kolo

Ekipa Rudara je danas u Kaknju ugostila Jedinstvo u utakmici 21. kola Prve lige FBiH, a ovaj duel je završen pobjedom domaćih od 2:1

U Kaknju je viđena zanimljiva fudbalska predstava, a domaći su već nakon nešto više od pola sata igre imali brojčanu nadmoć jer je fudbaler Jedinstva Aletić dobio drugi žuti, pa samim time i crveni karton.

Rudar je ipak tek u drugom poluvremenu slomio otpor Jedinstva golovima braće Kovač. Fahrudin Kovač je pogodio u 60., dok je na 2:0 povisio Mirza u 75. minuti. Jedinstvo je do kraja uspjelo samo ublažiti poraz.

FK Rudar – NK Jedinstvo 2:1

FK Rudar Kakanj: Jamaković, Cana, Goralija, Hrelja, Kovač, Kobilica, Musić, Gačić, Kovač, Mušija, Čizmić.

NK Jedinstvo: Karavdić, Aletić, Jašarević, Ćirić, Nuspahić, Kremenović, Bijedić, Husić, Đanan, Tahirović, Porić.