Prelijepa crvena noć: Velež nakon preokreta pobijedio veliki AEK
“Rođeni” slavili uz veliku podršku svojih navijača

Slavlje fudbalera i navijača
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Velika pobjeda Veleža u okviru 2. pretkola Konferencijske lige protiv velikog AEK-a 2:1. „Rođeni“ su nošeni sjajnom podrškom svojih navijača sa tribina Grbavice stigli do preokreta i velike pobjede nad grčkim predstavnikom.

Nije najbolje počelo za Velež, pošto su se Grci radovali u 12. minuti. Nakon dobre akcije gostiju pogodio je Karim Ansarifard nakon dodavanja Kristosa Albanisa (Christos). Samo tri minute kasnije Velež se vraća u igru, a za euforiju oduševljenja sjajnim golom pobrinuo se Omar Pršeš.

„Rođeni“ su imali još nekoliko prilika, ponovo je jednim udarcem zaprijetio Pršeš, ali istakao se Panagiotis Tsintotas. I onda u 53. minuti Mehmed Ćosić dodaje loptu u prostor, a tamo je Dženan Zajmović koji je šalje u mrežu za veliki preokret Veleža.

Do kraja se nije mijenjao rezultat, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje igrača i navijača Veleža