U nedjelju spektakl na Gradskom igralištu “BIGRAM” 🏀🏆🥇🥈🥉🏅🎖🏀

U nedjelju s početkom u 10:00h na Gradskom igralištu “BIGRAM” održat će se streetball za sve skupine unutar našeg kluba 👏👏👏

Oko stotinu djece 😱😱😱 će predstavljati naš klub, djeca svih uzrasnih kategorija: od najmlađih (6 godina) pa do najstarijih (16 godina) 🥳🥳🥳

STREETBALL će biti koncipiran na način da će najprije na teren izaći dječaci koji su rođeni 2014. godine i mlađi (U8 grupa – tzv. kindergarten grupa) te će oni svečano i otvoriti STREETBALL (igrat će 4 na 4 na dva koša) 🎖🏆🏅

Poslije toga kreće STREETBALL (igra se na jedan koš, gdje će svaka ekipa brojati dva ili tri igrača – muška konkurencija, odnosno dvije igračice – ženska konkurencija).

Na rasporedu će biti šest uzrasnih kategorija i to kod dječaka [U16 selekcija – KADETI (5 ekipa), U14 selekcija – PIONIRI (4 ekipe), U12 selekcija – MINIBASKET (5 ekipa) i U10 grupa – PREDTAKMIČARI (8 ekipa)], odnosno kod djevojaka [U14 selekcija – PIONIRKE (4 ekipe) i U12 selekcija – MINIBASKET (4 ekipe)].

Pobjednicima će biti uručene zlatne medalje 🥇🥇🥇, osvajačima drugog mjesta će biti dodijeljene srebrene medalje 🥈🥈🥈, dok će trećeplasirani biti nagrađeni sa bronzanim medaljama 🥉🥉🥉

Svim ostalim učesnicima bit će uručene medalje za učešće na streetball turniru 🎖️🏅, dok će najbolji igrači iz svake uzrasne kategorije dobiti pehar namijenjen za najboljeg igrača 🏆🏆🏆

Na kraju malo o organizaciji: cjelokupni program će voditi Edin Delić – Piksi; dva organizatora će pisati rezultate samih utakmica i voditi semafor (Ivan Franjić i Tarik Jukić); dva profesionalna suca će kontrolirati svaku utakmicu (Muris Mureškić i Lejla Hamzić); gospođa koja će cijeli teren dovesti u red prije samog početka održavanja ove lijepe sportske priče ❤️❤️❤️❤️❤️

Ovim putem se zahvaljujemo i ljudima koji su nam odlučili pomoći u ovim teškim vremenima, da bismo na što adekvatniji način organizirali ovu lijepu sportsku manifestaciju: Euroing d.o.o. Bihać, Rotary club Bihać, Miss.Net Bihać, Studio Struktura d.o.o. Bihać, Rad BH d.o.o. Bihać, Cenzura.ba i USKsport.ba kao medijski pokrovitelji ❤️❤️❤️❤️❤️

Odgovori