Evrogol Trumića dovoljan za pobjedu Budućnosti, GOŠK pao na Dancu

Odigrane su posljednje dvije utakmice petog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Budućnost je bila bolja od Jedinstva sa 1:0, dok je Stupčanica priredila iznenađenje i takođe sa 1:0 bila bolja od GOŠK-a.

Nakon pobjede protiv Travnika u prošlom kolu te Stupčanice u pretprošlom ekipa banovićke Budućnosti stigla je i do trećeg vezanog trijumfa nakon što su u Bihaću bili bolji od Jedinstva sa 1:0.

Trenutak odluke dogodio se pet minuta prije kraja prvog dijela igre kada je Eldin Trumić postigao fenomenalan gol koji je, ispostaviće se, bio dovoljan za tri boda.

Do velike pobjede stigla je i ekipa Stupčanice koja je na stadionu “Danac” porazila vodeći GOŠK sa 1:0 i na taj način se probila na osmu poziciju na tabeli.

Iako je GOŠK bio dominantan tokom većeg dijela susreta, u samom finišu, tačnije u 89. minutu Elmir Šehić je pogodio mrežu gostiju za erupciju oduševljenja domaćih navijača.