Dame i gospodo, ponovo Edin Džeko!

Međutim, samo 11 minuta kasnije Inter je poravnao na 1:1. Calhanoglu je centrirao, loptu glavom Lautaro je prebacio do Džeke koji je poravnao rezultat i vratio Inter u igru.

Dijamant je i u drugom poluvremenu nastavio da briljira na terenu i već u 56. minuti ponovo je zabio gol.

Ovaj put asistent je bio Dimarco, a Džeko se odlično snalazi i pogađa za potpuni preokret i vodstvo Intera od 2:1.

Igrala se 56. minuta kada je Inter prešao u vodstvo, a gol je ponovo postigao Edin Džeko. Asistirao mu je Dimarco.

Samo šest minuta kasnije Palomino postiže autogol, ali isti igrač kasnije pogađa za 2:3 i ostavlja Atalantu u igri, no više od toga tim iz Bergama nije mogao i Inter je na krilima Edina Džeke stigao do nova tri boda.

Nakon ove utakmice Inter je četvrti s 30 bodova, dok je Atalanta šesta s tri manje. Inter ima 11 manje od vodećeg Napolija i teško je očekivati da se mogu boriti za titulu.

Džeke što se tiče, ovo je za njega peti gol u Seriji A ove sezone, četvrti u posljednje dvije utakmice, a ukupno osmi u sezoni s obzirom na to da je postigao tri u Ligi prvaka.

Sada slijedi reprezentativna pauza zbog Svjetskog prvenstva, a Serie A se nastavlja početkom 2023. godine. U narednom kolu Inter će u derbiju dočekati Napoli, dok će Atalanta u goste Speziji.